Vyber si svoje svadobné šaty v dostatočnom predstihu!

Vyber si svoje svadobné šaty v pokoji, v pohodlí a v dostatočnom predstihu!

Každá nevesta o svojej svadbe a svadobných šatách sníva od malička. Aj napriek tomu si mnohé nechávajú voľbu svadobných šiat na poslednú chvíľu. Kedy je ten správny čas na výber tých pravých? Ako ísť na to? A hlavne, ako vybrať tie pravé šaty a pritom sa nezblázniť?

Termín a miesto svojej svadby máte isto dávno naplánované, a preto je už vhodný čas venovať sa výberu svadobných šiat. Svadobné šaty by mali byť charakteristické a mali by zapadnúť k celkovému štýlu svadby, výzdobe a k priestoru.

Ako prvé by ste mali mať predstavu o tom, ako by mali vaše svadobné šaty vyzerať. Je potrebné sledovať trendy, uvedomiť si, čo sa vám páči, čo nepáči a začať si robiť prieskum svadobných salónov. Výber salónov je dnes veľký. Mnohé sledujú najnovšie trendy a snažia sa každý rok vyhovieť každej z vás. Salóny ponúkajú veľký výber svadobných šiat a vy sa môžete nechať unášať krásou čipky, tylu, šifónu, taftu, saténu – doplnených kamienkami, flitrami… Dnes si môžete vybrať mnoho krásnych šiat v odtieňoch bielej, jemne krémovej alebo v trendy farebnom odtieni. Vašej predstavivosti sa medze nekladú, už dávno neplatí, že biela farba svadobných šiat je jediná možnosť.

Rovnako je však dôležité venovať sa strihu svadobných šiat.

Strih v A línii pristane každej neveste, preto sa radí k najtypickejším strihom svadobných šiat. Základom je sukňa strihaná do tvaru písmena A. Sukňu môžete kombinovať s jednoduchým, ale aj so zdobeným živôtikom. Takýto strih je vhodný pre romantickú, ale aj elegantnú svadbu a pristane aj plnoštíhlym nevestám.

Ak obľubujete pompéznosť a veľkoleposť, nájdite si šaty s naberanou, bohatou kruhovou sukňou. Princeznovské šaty sú ako z rozprávky a vy sa počas celého dňa naozaj budete cítiť ako princezná. Typické pre takéto šaty sú obtiahnuté, korzetové živôtiky. Tieto svadobné šaty očaria všetkých svojou krásou a noblesou po celý svadobný deň.

Veľmi obľúbený strih, ktorý krásne zvýrazní vaše krivky, je morská panna. Takýto strih svadobných šiat je v poslednej dobe veľmi obľúbený. Šaty v tomto štýle sú vhodné aj pre plnoštíhle nevesty. Dokonale zvýraznia ženské tvary a každá v nich vyzerá sexi.

Veľmi jemný a rovný strih šiat patrí medzi jeden z najobľúbenejší strihov. Takýto strih romantických šiat je vhodný pre štíhle a vyššie postavy. V týchto šatách si môžete byť istá, že pretancujete celú noc.

Nezabudnite, že na skúšku svadobných šiat je potrebné sa vopred objednať! Do svadobného salónu by ste mali ísť s dobrou náladou a dobrými poradcami. Je potrebné zobrať si vhodnú spodnú bielizeň, prípadne svoje topánky s približne takou výškou podpätkov, ako budete mať na svadbe. Váš pocit zo šiat je dôležitý, nezabudnite, že v šatách budete viac ako 12 hodín, a preto sa v nich musíte cítiť pohodlne. Počas skúšania sa v šatách prejdite, aby ste mali istotu, že sa vám v nich dobre kráča či tancuje.

Hodiny Time

A kedy je ten správny čas? Na skúšku svadobných šiat sa objednajte 4 – 8 mesiacov vopred. Svadobné šaty si je možné nielen prenajať, ale i kúpiť. Ak sa vo vašom salóne nenachádza model, ktorý vás zaujal alebo sú šaty na váš termín už rezervované, musíte brať do úvahy to, že termín dodania nových svadobných šiat je od každého dodávateľa iný. Väčšina dodávateľov má na ušitie svadobných šiat 3 – 4 mesiace, preto musíte počítať s časovou rezervou.

Ak sa chcete vyhnúť zbytočnému stresu, určite je potrebné objednať si šaty vopred.

Ak sa cítite neisto a bojíte sa, aby vám šaty sadli rovnako pred svadbou ako na prvej skúške, nezabúdajte, že každý salón má svoju profesionálnu krajčírku, ktorá šaty upraví tak, aby ste každá jedna boli očarujúca princezná.

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *